קנאביס לטיפול

עישון והרחת חומרים היו מאז ומעולם שיטה יעילה לטיפול במצבים רפואיים ונפשיים רבים. השימוש בקנאביס מוכר כבר שנים רבות כמוצר שמכיל חומרים מרגיעים ומשככי כאב טבעיים. מחלות שונות שפקדו את בני האדם (חלקן חשוכות מרפא עד היום) טופלו בצמח זה שניחן ביכולות ריפוי נסתרות. כיום עושים שימוש בצמח זה בצורת עישון או אכילה והוא מסייע למאות חולים שסובלים מכאבים וחוסר יכולת לתפקד בחיי היומיום.

קנאביס רפואי טיפוליאת הסם מגדלים באופן חוקי במשקים חקלאיים (סודיים) אשר מפיקים יבול כולל של כמה עשרות טון בשנה. על מנת לקבל אישור לצריכה של קנאביס רפואי יש לצלוח דרך חתחתים שכוללת ראיון עם אנשי מקצוע בכירים בתחום, אישורים שונים ולא כול אחד מקבל את ההיתר לצרוך את הסם.

איך ניתן לקבל קנאביס רפואי

כאמור לא מדובר בעניין פשוט לאנשים שמצבם גם כך הינו בכי רע, אך בלית ברירה יש לצעוד על פי ההנחיות ולנסות להשיג את הסם בדרך חוקית מבלי להסתבך עם החוק:

  • ראשית משרד הבריאות הנפיק סוג של רשימה אשר כוללת את כל המחלות שבגינן ניתן לקבל קנביס רפואי. מדובר על מחלות פיזיות קשות כגון סרטן, hiv , קרוהן, אפילפסיה בעיות אשר משפיעות על בריאות הנפש כמו פוסט טראומה ועוד. זהו המכשול הראשון שעומד בדרכם של החולים.
  • בהמשך יהיה על החולה להגיע אל רופא קנאביס (כזה שהוסמך לתפקיד רק לאחר השלמת קורס של משרד הבריאות).
  • ישנה רשימה מפורטת של רופאים מורשים. בנוסף קיימים כ-30 רופאים שרשאים להנפיק רישיון רק לחולי סרטן.
  • פניה לרופא שלא סיים קורס כמוה כהמלצה בלבד אשר תוגש למי שמוסמך להחליט.
  • את ההמלצה של הרופא ניתן לשלוח גם בטופס מקוון דרך אתר משרד הבריאות.

כמה זמן ממתינים

מי שנמצא באותה רשימת מחלות יהיה עליו להמתין כשנה שבהמלכה הוא יתנסה בתרופות קונבנציונליות. לאחר שנה ניתן יהיה להגיע אל הרופא כאשר אתם מצוידים באישור על כך שהשתמשתם בתרופות אלו במשך שנה. הרופא יבחן את התיק הרפואי ואת היסטוריית הטיפולים. במידה וחוות הדעת לא תהיה מקובלת עליכם תוכלו לפנות לחוות דעת שנייה.