קנאביס מעורר תיאבון

קנאביס מעורר תיאבון

לקנאביס ישנן יתרונות רבים שאחד המרכזיים בהם הוא ההשפעה החיובית של חומרים שונים שמצויים בו על התיאבון. תופעה זו אשר מכונה גם מאנצ’יז מוכרת מאד בקרב המעשנים, והיא מאופיינת ברצון עז לאכול דבר מה לאחר השפעת החומר. היות ולעיתים ההשפעה של הצמח היא לא חיובית, פותחו שיטות להפקת חומר שאינו פסיכואקטיבי שקיים גם הוא בצמח הקנאביס.

החומר הנ”ל נוצר בקנאביס בשלבי הצמיחה הראשונים שלו והוא גם מהווה את המקור להתפתחותם של חומרים יעילים נוספים ובעלי השפעה. כך ניתן לטפל בחולים אשר זקוקים לתיאבון אבל מעוניינים להימנע מההשפעה של החומרים הפסיכואקטיביים שקיימים בו.

באילו מצבים זה יכול לעזור

ישנן מחלות שונות אשר עשויות להביא איתן גם מחסור בתיאבון כתופעת לוואי. במקרים רבים חוסר התיאבון עשוי להגיע כתוצאה משימוש בתרופות שונות. גם מצב נפשי ירוד עלול לתרום למצב זה ובמצבים כאלו ניתן לשקול צריכה של קנאביס רפואי. אנשים מבוגרים גם אם הם אינם לוקים במחלה כרונית כל שהיא עשויים לאבד את התיאבון לפרקי זמן ארוכים דבר שעלול לפגוע לאורך זמן.

כל המחקרים שנערכו בעבר בנושא ובחנו את השפעותיו וסגולותיו של הקנאביס בתור מעורר תיאבון הביאו למסקנה שהתחושה של רצון לאכול קשורה לתוצר הלוואי של השפעת הפסיכואקטיביות.  מסקנה שגויה זו הביאה לדרך טיפול לא יעילה ואפילו מסוכנת בחולי אנורקסיה, סרטן וקרוהן בכימותרפיה.

דיאטת קנאביס?

גלולה חדשנית אשר נמצאת בפיתוח יתכן ותספק את התשובה לשאלה כיצד לעלות במשקל בקלות. הגלולה אשר מיוצרת ממרכיבים של צמח הקנאביס שאמור להגביר את התיאבון. החברה הבריטית שמפתחת את הגלולה פיתחה טיפולים נוספים בתחום שנועדו לטיפול בעוויתות אשר נגרמות כתוצאה ממחלת הטרשת. ישנן תרופות נוספות אשר מבוססות על צמח זה ורובן כבר נמצאות בשימוש נרחב בבתי החולים ונמכרות בבתי המרקחת.